3 چیزهایی که ما در مورد آینده اپل پس از WWDC می دانیم
Sep 07, 2018

هنگامی که اپل نخستین فروش خود را در درآمد سه ماهه در اوائل سال جاری نشان داد - اولین بار در 13 سال گذشته، 13 درصد در سه ماهه دوم سال 2016 کاهش یافت - هیچ کس توجهی به آن نداشت. اپل در یک زمان یک محصول انقلابی تولید نکرده بود، که بسیار مورد استفاده قرار گرفت.

بنابراین در طی سخنرانی خود در روز دوشنبه در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در سانفرانسیسکو، چشمان تیم کوک بود. چیزی که ما به دست آورده اید همان چیزی است که اپل دیده است.

این به این معنا نیست که اپل در همه نوآوری ها نیست، چندین اعلامیه هیجان انگیز از نرم افزار وجود دارد و به نظر می رسد که شرکت AI با معرفی سیری به لپ تاپ ها به طور جدی تر به نظر می رسد. اما، در مقایسه با تمرکز یادگیری دستگاه گوگل، واقعیت مجازی فیس بوک در Oculus و یا واقعیت تکمیل وعده جهش سحر آمیز، اپل به نظر می رسد رکود و در مدل درآمد خام خود را از فروش آیفون (می تواند بدترین مکان های میلیارد دلار می شود گیر کرده است)

در چهار سیستم عامل اصلی WatchOS، tvOS، iOS و به تازگی به نام macOS، پیشرفت های کمی وجود داشت اما سه تغییر وجود دارد که نشان می دهد اپل هنوز همان شرکت هایی است که به طور دقیق متوجه شده اند و نشان می دهد عدم تمایل شرکت برای تغییر .

3. اپل هنوز واقعا میخواهد آیفونها را به فروش برساند

یکی از شایعات بیشتر وحشی که قبل از WWDC منتشر شد امکان iMessage در اندروید بود. متاسفانه، این اتفاق رخ نداد، هرچند iMessage ویژگی های جدیدی دارد.

با توجه به وضعیت ضعیف برنامه های پیام رسانی گوگل، اپل به طور بالقوه می تواند یک بخش کاملا جدیدی از کاربران را در سرویس iMessage خود متصل کند و حتی بعضی از آنها را به اپل تبدیل کند. در حال حاضر اپل فقط سرویس های دیگر پیام را برای پر کردن آن سوراخ از فیس بوک مسنجر به اپلیکیشن پیام رسانی AI به زودی گوگل Allo پر می کند.

این نشان می دهد که چگونه اپل بسیار مایل نیست که از یک شرکت سخت افزاری به یک شرکت خدماتی منتقل شود؛ جایی که تقریبا هر شرکت تکنولوژی دیگر در حال حرکت است و اپل ادعا می کند که مایل به حرکت است.

2. اپل همچنان رهبر در حریم خصوصی است - برای بهتر یا بدتر

هر زمان که گوگل یک پیشنهاد جستجو یا متن ارائه دهد، آن چیزی است که کاربران برای آن لحظه نیاز دارند، شناختن این است که کاربران به خوبی از حریم خصوصی برای ایجاد این سیستم استفاده می کنند.

اپل شرط می ورزد که کاربران آن نباید از طریق یک تکنولوژی به نام privacy differential، که از فایل های محلی برای اجرای آموزش دستگاه استفاده می کند و زمانی که اپل نیاز به دسترسی به داده های بیشتر از سایر کاربران آی فون دارد، اطلاعات شخصی را از بین می برد.

این روشن نیست که این نوع یادگیری ماشین می تواند همانقدر قدرتمند باشد که گوگل داشته باشد، اما اپل نشان می دهد که از این مسئله حفظ حریم خصوصی پشتیبانی نمی کند - حتی اگر به هزینه ارائه خدمات ارائه شود.

1. اپل هنوز هم دوست دارد پول را خاموش نرم افزار

قبل از WWDC، اپل یک پیام غیرمنتظره برای عملکرد اصلی فروشگاه برنامه خود ایجاد کرد: توسعه دهندگان هم اکنون می توانند با استفاده از مدل اشتراک، هزینه های کاربران را پرداخت کنند، که به شرکت های نرم افزاری راه سوم را برای کسب درآمد از طریق فروشگاه، پیوستن به خرید برنامه های کاربردی، بالا پرداخت برای دانلود برنامه.

با این حال، بسیاری از توسعه دهندگان در حال مبارزه ادعا می کنند این به اندازه کافی برای احیای آنچه تبدیل به یک اقتصاد برنامه پرچم نیست. طبق برنامه تحقیقاتی Market Annie، برنامه ها می توانند تا سال 2020 به میزان 101 میلیارد دلار تولید کنند، اما تقریبا به طور کامل توسط چند برنامه انتخابی در بالای آن تولید می شود. همانطور که بری ساندرز احتمالا آن را قرار داده است، 1 درصد از برنامه ها در بالا تمام سود و کاهش اقتصاد برنامه متوسط را مصرف می کنند.

برنامه های اشتراک گام خوبی برای ارتقاء برنامه های کلاس متوسط هستند، اما ممکن است کافی نباشد، و این چیزی نیست که تصور می شود که در همه چیز اشتباه است.

مقاله اصلی از معکوس آمده است.