درک کد HS در تجارت بین المللی
Jun 11, 2018

شرکت های بیشتر و بیشتر در سراسر جهان حمل می شوند. طبقه بندی گام مهمی در کل روند واردات و صادرات است. یک سیستم طبقه بندی استاندارد جهانی، باید باشد.

کد HS به طور گسترده ای در هر روند تجارت بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان یک وارد کننده یا صادر کننده، لازم است کاملا درک و استفاده مناسب از آن داشته باشید.

                                              

تعریف کد HS چیست؟

بیایید HS (سیستم هماهنگ شده) را از منبع اقتدار ویکی پدیا تعریف کنیم:

سیستم توصیف و کدگذاری هماهنگ کالا، همچنین به عنوان سیستم هماهنگ (HS) nomenclature تعرفه شناخته شده است، یک سیستم استاندارد بین المللی برای نام و شماره برای طبقه بندی محصولات معامله شده است. این قانون در سال 1988 به اجرا درآمد و از آن زمان تا کنون توسط سازمان جهانی گمرک (WCO) (که قبلا شورای همکاری های گمرکی)، یک سازمان بین دولتی مستقر در بروکسل، بلژیک، با بیش از 200 کشور عضو، توسعه یافته است.

به طور خلاصه، کد هماهنگ یک اصطلاح مشترک در زبان تجارت جهانی است و یکی از مهمترین عناصر برای استاندارد سازی تجارت بین المللی است.

ساختار کد HS چیست؟

شماره ده رقمی یک کد کامل وجود دارد. برای اطمینان از هماهنگی، طرفین قرارداد باید حداقل مقررات 4 رقمی و 6 رقمی، قوانین بین المللی و یادداشت ها را بکار گیرند، اما آزاد هستند که زیرمجموعه های اضافی و یادداشت های اضافی را به آن اضافه کنند.

به عنوان مثال (بیشتر @ http://hscode.org را ببینید)

چرا کد HS مهم است؟

از آنجا که به طور گسترده ای در آن استفاده می شود:

· * تعرفه های گمرکی (بعنوان مثال HTS، Tariff Schedule Harmonized)

· جمع آوری آمار تجارت بین الملل

· قوانین منشاء

· جمع آوری مالیات داخلی

· مذاکرات تجاری (به عنوان مثال، برنامه سازمان تجارت جهانی از امتیازات تعرفه)

· تعرفه حمل و نقل و آمار

· نظارت بر کالاهای کنترل شده (به عنوان مثال، مواد زائد، مواد مخدر، سلاح های شیمیایی، مواد تخلیه کننده ازن، گونه های در معرض خطر)

· مناطق کنترل گمرکات و مراحل، از جمله ارزیابی خطر، فن آوری اطلاعات و انطباق.

شماره ده رقمی برای محاسبه هزینه فرود باید باشد.

آیا کد جهانی جهانی وجود دارد؟

نه. شما باید دقیقا همان چیزی را مشخص کنید که در کشور خاص شما است. اما اولین عدد 6 رقمی در سراسر جهان قرار دارد. هر کشور می تواند با اضافه کردن دو رقم یا چهار رقم به عنوان مورد نیاز خود را بدون تغییر شش رقم اول تغییر دهید.

کد ارائه شده توسط چین شما پایه خوبی برای تصمیم نهایی شما خواهد بود. زیرا با استفاده از سیستم کدگذاری و طبقه بندی کالاهای هماهنگ که توسط سازمان جهانی گمرک ایجاد شده است، هر کشوری حداقل می تواند هر مورد را به همان شیوه توصیف کند. بدون یک سیستم مشترک برای طبقه بندی محصولات، حرکت کالا در تجارت بین المللی بسیار کند و پر هزینه خواهد بود.

قبل از معرفی سیستم هماهنگ در سال 1988، هر مورد به سیستم های تعرفه گوناگون کشورهای مختلف طبقه بندی شد. این امر تجارت بین المللی را آهسته و پیچیده کرده و باعث شده است که بسیاری از کشورها در انجام امور تجاری دچار مشکل شوند. به منظور سرعت بخشیدن به اقتصاد و ساده سازی فرآیند طبقه بندی، سیستم هماهنگ در سراسر جهان به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه برای تعیین کد محصولات من؟

با توجه به تجربه کار عملی ما، مسائل زیادی در تعیین طبقه بندی وجود دارد.

· مشکلات ترجمه

· مشکلات استفاده

· توضیحات قابلیت اطمینان

· منطق شماره مورد ناسازگار / غیرقابل اعتماد

· اختلافات بین مقامات گمرکی و تولید کنندگان / تولید کنندگان در شرح محصولات

بنابراین، چگونه می توانید بهترین فرایند طبقه بندی کلاس را تنظیم کنید که کارآیی داشته باشد، مراقبت های معقول را نشان دهد و اطمینان حاصل کنید که از کمترین نرخ وظیفه استفاده می کنید؟

1. شکستن جهان

اولین قدم این است که جهان آیتم خود را به گروه بندی محصولات خاص تقسیم کنید تا قطعات مانند با هم گروه بندی شوند. این مرحله برای اطمینان از کارایی و کنترل برای حفظ یکپارچگی داده ها ضروری است و مزایا عبارتند از:

· برای اقلام مشابه، شما می توانید از مقیاس مقیاس به حداکثر رساندن برای طبقه بندی مانند قطعات در همان زمان با همان طبقه بندی و پشتیبانی.

· علاوه بر این، می توانید اطمینان دهید که قطعات مانند همه دسته بندی شده اند (مراقبت معقول)، و در گروه بندی جزئی هیچ تناقضی وجود ندارد.

2. تحقیق

آیا شما محصول خوبی را می شناسید و یا فقط شروع می کنید، همیشه احکام را بررسی کنید. پنج دقیقه طول بکشد و بررسی کنید که آیا تغییرات در منطق، احکام جدید، احضارها و غیره رخ داده است یا خیر. فناوری ها به طور مداوم تغییر می کنند و تعرفه ها لزوما با فناوری در ارتباط نیستند.

3. شناسایی مشخصات محصول

هنگامی که یک نقطه شروع از احکام دارید، می توانید تعیین کنید که کدام نوع اطلاعاتی که شما باید در مورد مورد خود بدانید تا بهترین طبقه بندی ممکن را تعیین کنید. درخواست مشخصات محصول، نقشه ها، عکس ها و مشخصات مشخصات ورق از yourChinasupplier.

یک لیست زیر وجود دارد که طبقه بندی های شما را با چگونگی تصمیم گیری شما طبقه بندی می کند. این شامل:

· ورق های مخصوص / نقشه ها / عکس ها

· درخواست اطلاعات به / از مهندسین، دانشمندان، شیمیدانان و غیره

· نکات فصل و بخش که اعمال می شوند

· * یادداشت های توضیحی (به طور قانونی نباشد)

· انتشارات مطابق با اطالعات

· * قواعد مورد استفاده برای اعمال منطق یا قواعد قانونی مخصوص شرکت شما

نتیجه

در اولین بار از Chinaimport، شما باید توجه بسیار زیادی به کد هماهنگ، توجه داشته باشید که آیا شما تحقیق خود را انجام می دهید، یا به دنبال کمک از کارگزار گمرک یا حمل و نقل خود هستید.

همچنین در نظر داشته باشید که آنچه در اینترنت یافتید فقط یک راهنمای اولیه است. شما باید همیشه با مجوز گمرکات محلی برای آخرین و آخرین کدها چک کنید.

منبع: https: //resources.alibaba.com/topic/801641170/Understanding_HS_Code_in_International_Trade