صفحه اصلی > اخبار > محتوای
توسعه مدار مجتمع IC
Jul 11, 2017

با پایه IC، هم در وجود مرحله بعدی داستان در توسعه مدار مجتمع است.

آن بود به منظور توسعه از هزینه بالای آزمایش آزمایشگاهی برای برنامه های کاربردی چند طاقچه به یکی بودن که قیمت پایین و برای تمام عرصه های الکترونیک در دسترس است.

توسعه مدار مجتمع به وضعیت فعلی خود را از استفاده گسترده در زمان سالها و بسیار توسعه.

با این حال هزینه به تدریج کاهش یافت و به عنوان محصولات بیشتر به استفاده از IC تکنولوژی توسعه یافته استفاده پیوسته افزایش یافته.

 

توسعه اولیه

پیشرفت های اولیه در توسعه سرمایه فکری آسان بود. هزینه بالا نشانه ای از مشکلات که مواجه بودند داد. عملکرد یک مشکل بزرگ است. تنها مقدار محدودی از دقت با فرآیندهای موجود در زمان در دسترس است و این معنی که تنها بخش کوچکی از چیپس درست کار می کرد. بیشتر پیچیده تراشه، کوچکتر شانس از آن کار. حتی مدارات با چند ده قطعات بازده از تنها 10 درصد داد.

بسیاری از توسعه سرمایه فکری در دهه 1960 به سمت افزایش عملکرد اختصاص داده شده. رسمیت شناخته شده بود که کلید موفقیت در این زمینه در قادر به ICs به تولید اقتصادی غیر روحانی. اگر درصد کار مدار در ویفر می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یافته این فقط به دست آمده می تواند.

بسیاری از توسعه و پیشرفت در ایالات متحده آمریکا به دلیل مقدار پولی که برای فضای تحقیقاتی است ساخته شد.

با وجود این کشورهای دیگر تعدادی از پیشرفت های قابل توجه ساخته شده. اروپا تا با زمینه بود. در انگلستان کارهای مقدماتی زیادی توسط Plessey برای استقرار رادار سلطنتی آورده شده است. شرکت های دیگر از جمله فرانتی استاندارد تلفن و کابل (S.T.C.) و Mullard (در حال حاضر بخشی از فیلیپس، که به نوبه خود به NXP تغییر کرده است) همه باشگاه IC پیوست. کشورهای دیگر در اروپا علاقه مشابه در این دستگاه جدید دیدم.

ژاپن است که به سرعت تبدیل شدن به یک نیروی بسیار بزرگ در اقتصاد جهان اهمیت تکنولوژی نیمه هادی را دیدم. در بسیاری از مناطق تحقیقات اولین ترانزیستور تولید-تکنولوژی سرمایه فکری به خودی خود آنها تنها حدود دو سال در ایالات متحده آمریکا بود. یکی از اولین شرکت های ژاپنی برای تولید ICs شرکت الکتریک ژاپن، NEC است که اولین محصولات خود به بازار در سال 1965.

متوجه مقادیر عظیمی از تحقیقاتی است که که مورد نیاز برای کسب رهبری جهان پنج تن از بزرگترین تولید کنندگان ژاپنی IC در سرمایه گذاری تحقیقات مشترک با دولت در سال 1975 همکاری. این طرح عظیم سود قرار دادن برخی از این شرکت ها را درست در بالای میز فروش سرمایه فکری پرداخت.

 

آیسی فن آوری های جدید توسعه یافته

در اوایل کار در آیسی فناوری آورده شده با استفاده از تکنولوژی های دو قطبی است. خیلی زود آن پیدا شد که اتلاف حرارت بزرگترین عامل محدود کننده توسعه اندازه و پیچیدگی از ICs است. تعداد قطعات در IC به منطقه بسیار کوچک بسته بندی شده با حرارت بسیاری از واحدهای بدتر از اگر مدار با استفاده از قطعات مجزا ساخته شده بود بود.

در ابتدا، کار در پیدا کردن راه های کارآمد تر از بین بردن حرارت متمرکز بود، اما این تنها موفقیت محدود داد. به زودی آشکار است که رویکرد انقلابی بیشتر مورد نیاز است اگر سطح یکپارچه به افزایش شد.

پاسخ به جلو راه را برای توسعه مدار مجتمع در قالب یک تکنولوژی ترانزیستور جدید آمد. تولید اولین بار در سال 1963 ترانزیستور اثر میدان بود مزایای زیادی که در دروازه عملا هیچ جریان مصرف. همچنین کانال نسبتا پایین "در" بالا "خاموش" مقاومت و مقاومت بود. این آن جایی که مصرف کنونی می تواند توسط بسیاری از واحدهای کاهش ایده آل برای کاربردهای دیجیتال ساخته شده.

تگزاس اینسترومنتز دوباره پیشرو بودند و اولین شرکت راه اندازی دستگاه MOS بر روی بازار در سال 1966 بودند. اولین دستگاه خود دودویی به دهدهی تبدیل شد اما بسیاری دیگر مدت کوتاهی پس از آن دنبال.

 

سطح یکپارچه سازی بیشتر

همانطور که تکنولوژی MOS تا حد زیادی مشکل اتلاف گرما را فتح کرده بود، راه دراز باز برای توسعه سطح بسیار بالاتر از ادغام.

پیشرفت در این زمینه مدار مجتمع توسعه بسیار سریع است. تنها یک سال پس از تگزاس اولین دستگاه خود راه اندازی فیرچایلد سرب توسط دستگاه با تولید بیش از هزار ترانزیستور در زمان. تراشه حافظه 256 bit و آن اولین تلاش عمده در غلبه بر تسلط حافظه هسته مغناطیسی است که در رایانه در حال استفاده بود.

دستگاه موفقیت تجاری نیست، در حالی که آن را نقطه عطفی در تکنولوژی نیمه هادی بود. به عنوان حافظه اصلی سنتی و نه فروش تراشه در مورد دو بار به عنوان گران قیمت بود. با این حال آن را نشان داد راه بود که تکنولوژی نیمه هادی به پیشرفت. تنها زمانی که قوچ 1 kbit راه اندازی شد نیمه هادی دستگاه برای نشان دادن مزیت آغاز شد.

 

به عنوان دهه پیشرفت تکنولوژی MOS برای ICs فرمت غالب شد. این تکنولوژی MOS که تحت سلطه بازار اگر چه خطی ICs به دست آوردن محبوبیت بودند و تراشه مانند تقویت کننده عملیاتی معروف 741 معرفی شدند. یکپارچگی سطوح همچنان افزایش و ایده های جدید شروع به توسعه در ذهن طراحان IC.