صفحه اصلی > اخبار > محتوای
رادیو برای IoT قرعه کشی دهم قدرت Wi-Fi
Sep 14, 2018

محققان مرکز Imec و Holst مستقر در بلژیک در هلند تکنولوژی رادیویی کم قدرت را نشان داده اند که ادعا می کنند در فاصله های طولانی عمل می کنند.

آنها ادعا می کنند 10 برابر کاهش قدرت در برابر سنتی 802.11 Wi-Fi بر اساس OFDM (توزیع مجدد فرکانس متعامد) انتقال رادیویی در یک مقاله در IEEE بین المللی حالت جامد حالت مدارس (ISSCC 2016) که در سان فرانسیسکو در اوایل این اتفاق افتاد ماه

محققان گفتند که فرستنده قطبی کاملا دیجیتال تنها 13 نانو ژوئل در هر بیت مصرف می کند. این در حال اجرا پروتکل طولانی Wi-Fi - IEEE802.11ah است - که برای برنامه های کاربردی اینترنت در نظر گرفته شده است.

پروتکل 802.11ah در باند فرکانسی بدون مجوز 868 مگاهرتز عمل می کند. این همان استاندارد RAO IOT رقیب استاندارد LoRaWAN 1.0 است که از بلوتوث دیگر رادیوهای Wi-Fi که در 2.4 گیگاهرتز کار می کنند متفاوت است. این پهنای باند کانال 1 مگاهرتز / 2 مگاهرتز است و از لینک های طولانی مدت تا 2.1 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند.

استاندارد 802.11ah از OFDM برای بهبود قابلیت اتصال در برابر محو شدن استفاده می کند و برای رسیدن به یک بازده طیفی بالا، یعنی حداکثر رساندن سرعت داده در یک کانال رادیویی داده می شود.
روش Imec و Holst کمی متفاوت بوده است، آنها یک فرستنده قطبی کاملا دیجیتال طراحی کرده اند، اما مطابق با استانداردهای Wi-Fi معمولی از لحاظ ماسک طیفی و اندازه بردار خطای (EVM) مطابقت دارد.

برای مثال، نویز فاز اندازه گیری شده در 1.5MHz برای رادیو Imec، -115dBc / Hz است که 15dB پایین تر از نیاز عددی طیفی برای استاندارد IEEE 802.11ah است. در 1MHz / 2MHz با 64-QAM OFDM بسته های داده، هر دو طیف دور و نزدیک، ماسک را با حداقل حاشیه 4.8dB منتقل می کنند. EVM زیر 4.4٪ است.

مصرف برق فرستنده تا 7/1 مگاوات است، در هنگام عرضه خروجی 0dBm و از یک منبع تغذیه 1V عمل می کند. این ادعا می کند که Imec یک کاهش 10x در مقایسه با دیگر فرستنده های OFDM است.

این مقاله از "electronicsweekly" است؛ لینک مصاحبه اصلی: http: //www.electronicsweekly.com/news/radio-for-iot-draws-tenth-the-power-of-wi-fi-2016-02/