صفحه اصلی > اخبار > محتوای
بررسی هزینه های بالا، خطرات ناشی از خارج از سایت PCB های نمونه بردار را نشان می دهد
Sep 28, 2018

ساخت صفحات مدار چاپی چند لایه ( PCBs ) برای الکترونیک چاپی حرفه ای، نیازمند مواد و تجهیزات با کیفیت بالا و قابل پیش بینی است. شرکت هایی که در ساخت و طراحی الکترونیک مشارکت دارند به طور معمول تولید خود را فرآورده می دهند، سرمايه گذاری های قابل توجهی را سرمایه گذاری می کنند و بارها با پروتوتایپ های PCB تجربه می کنند. آنها به دنبال ابزارهای مقرون به صرفه، سریعتر و مطمئن برای انجام این کار هستند.

این بر اساس یک نظرسنجی جدید انجام شده توسط Nano Dimension Ltd.، یک رهبر در زمینه الکترونیک 3D چاپ شده است. نظرسنجی آمادگی چاپگر PCB 3D که طی چند ماه انجام شده، پاسخ هایی را از نزدیک به 300 تولید کننده الکترونیک و طراحان در سراسر جهان دریافت کرد. پاسخ دهنده ها از مهندسین به طراحان و مدیران پروژه استفاده می کنند و در انواع مختلف تولید نقش دارند. صنایع از تولید کنندگان PCB و OEM ها به مهندسی، دفاع، تولید، هوا فضا، الکترونیک، پزشکی، سنسورها و پوشیدنی، ارتباطات راه دور، انرژی و دیگران متغیر بودند.

در میان یافته های کلیدی، 16 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که شرکت هایشان سالانه بیش از 100،000 دلار برای نمونه های PCB هزینه می کنند و 17 درصد بین 50،000 تا 100،000 دلار صرف می کنند. چهل و چهار درصد از پاسخ دهندگان PCB را بین 10،000 تا 50،000 دلار در هر سال مورد توجه قرار دادند. فقط 23 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که شرکت هایشان کمتر از 10،000 دلار برای نمونه سازی اولیه PCB در هر سال صرف می کنند.

سایمون فرید، مدیر اجرایی شرکت Nano Dimension، گفت: "فرایند نمونه سازی اولیه PCB خارج از سایت با رکود مواجه است: قیمت آن بسیار گران است، وقت گیر است و مالکیت معنوی را در معرض خطر قرار می دهد." "بازار چاپگرهای سه بعدی به سرعت نمونه های دیگری از محصولات را دیده است و نتایج بررسی ما منعکس کننده بازار است که آماده چاپ سه بعدی است تا در عصر جدیدی از مهندسی PCB استفاده شود. هم اکنون مهندسان برای چاپ نمونه های چند لایه PCB خود در خانه ارزان و به سرعت ".

نود و سه درصد از همه شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که شرکت های آنها در کوتاهمدت، کمترین حجم خدمات نمونه اولیه PCB خارجی در هر ساله کار می کنند. شصت و دو درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی خاطرنشان کردند PCB ها شرکت های خود را ایجاد و استفاده از شمارش لایه های بالا هستند، به این معنی که طرح های آنها پیچیده تر است و پروتکل ساخت PCB گران است.

قابل توجه است که تقریبا دو نفر از سه متقاضی بررسی در مورد امنیت مالکیت معنوی خود نگران هستند وقتی که طرح های خود را برای نمونه سازی به طرح های خود ارسال می کنند. سایر شرکت های نگران کننده معمولا زمانی که طرح های نمونه اولیه خود را به شرکت های خارجی ارسال می کنند، شامل زمان چرخش، هزینه ها و تاخیر های بالایی در دریافت محصولات خود به بازار است، به خصوص اگر نمونه های اولیه باید چندین بار مجددا مورد تجدید نظر قرار گیرند.

در حالی که اکثر پاسخ دهندگان از آمریکای شمالی بودند، این نظرسنجی نتایج را از سراسر جهان، از جمله تقریبا هر کشور اروپایی، استرالیا، هند، اسرائیل و کشورهای مختلف آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی به دست آورد. پاسخ دهندگان شامل مجموعه ای از اندازه های شرکت بودند، با حدود سه در چهار کار برای شرکت های کمتر از 500 کارمند و کمی بیش از یک چهارم کار برای شرکت های با بیش از 500 کارگر.

طبق گزارش BCC Research، بازار جهانی برای تولید قرارداد الکترونیک (ECM) در سال 2015 باید 515.6 میلیارد دلار باشد، تا سال 2016 نزدیک به 561.2 میلیارد دلار باشد و تا سال 2021، 845.8 میلیارد دلار باشد، نرخ رشد سالیانه 5 ساله (CAGR) 8.6٪ از 2016-2021.

مقاله اصلی از iconnect007 می آید.